Tunus Devrim Haftası

Mayıs 15, 2019

Tunus’un Ummun Bişne Köyü’nde sivil toplum örgütü Al-Amal ile gerçekleştirilen dayanışmayla su şebekesi açılmasını sağlayan, Tunus’ta UNDP ve Enahdha Paritisi ile resmi temaslarda bulunan KU GlobalAid sizi, düzenlenecek Tunus haftasıyla Tunus Devrimine farklı bir perspektiften bakmaya davet ediyor!

Bu etkinlik ile Tunus devrim aktivisti Majdi Attia’nın vereceği ilk seminerle, gençliğin ve aktivist olmanın Tunus Devrimi üzerindeki etkisini dinleme, daha sonra ise Mısır’dan, Libya’dan ve Tunus’tan gelecek üç konuşmacıyla birlikte Orta Doğu’nun içinde bulunduğu durumu geniş bir perspektifle değerlendirme, ayrıca Tunus hakkındaki bilgilerinizi baloncuklara yazarak eğlenme ve genel kültürünüzü paylaşarak Tunus hakkında farkındalık yaratma fırsatını bulacaksınız.

I.Seminer:

Konuşmacı Majdi Attia (Tunus Devrim Aktivisti)

Seminerde; Tunus’un demografik yapısı, gençlerin sosyal ve politik konumu, Ben Ali rejiminin düşüşü, sosyal medyanın devrim üzerindeki etkisi ve Tunus gençlerinin devrim öncesi ile sonrasındaki duruşu ele alınacaktır.

Seminerin Yeri: Kurucular Salonu
Zamanı: 17 Nisan Çarşamba, 17:00

II. Seminer:

Mısır’dan, Tunus’tan ve Libya’dan gelecek olan, konuyla ilgili deneyim ve bilgiye sahip üç uzman kişiyle Arap Baharı’nı ve bu üç ülkeyi ele alacağız.

Seminerin Yeri: Öğrenci Merkezi B329
Zamanı: 24 Nisan Çarşamba, 18.30

Ayrıca; 15- 24 Nisan tarihleri arasında öğrenci merkezinde bulacağın baloncuklarda yazan “Dégage”in Tunus için önemi nedir?”, “14 Ocak 2011’de Tunus’ta ne oldu?” gibi sorulara hep beraber cevap arayacağız.

Hem eğlenceli hem de bilgilendirici etkinliğimizde KU GlobalAid bültenlerini inceleyebilir ve Tunus Haftası için özel olarak tasarlanmış bilekliklerimizden alma fırsatını yakalayabilirsin!