Etkinlik Programı

Etkinliğin bu bölümünde sivil toplum kuruluşlarının önde gelen isimleri konuşma yapacaktır. Konuşmaların amacı; dinleyicileri şu konularda aydınlatmak için olacaktır: Bir sivil toplum kuruluşunda çalışmak nasıldır? Sosyal girişimcilik Türkiye’de ne anlama geliyor? Öğrenciler bireysel olarak nasıl katkıda bulunabilir? Konuşmalar, aynı zamanda konuşmacıların bu alandaki kişisel geçmişinden anekdotlar taşıyacaktır.

Konuşmacılar:

EBRU UYGUN


TOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı

ENGİN ÖNDER


Yaratıcı Fikirler Enstitüsü

NURDAN ŞAHİN


TEGV Eski Genel Müdürü

EBRU UYGUN


Ashoka Fellow & Mikado Consulting

Gala Yemeği

Bu özel yemek sırasında öğrenciler, sivil toplum kuruluşlarının liderleri ve temsilcileri ile tanışma fırsatı yakalayacaklardır. Öğrencilerin bağlantılarını genişletmesi ve ilham kaynağı bu insanlarla konuşmaları açısından eşsiz bir ortam olacaktır. Yemek, Koç Üniversitesi Kule Restaurant’ta gerçekleşecektir ve 60 kişilik limiti vardır. Bu özel yemeğe katılma ücreti 20 TL dir. Bu yemeğe katılmak isteyenlerin katılım formunda katılmak istediklerini belirtmeleri gerekmektedir.

Gala yemeğine katılmak istemeyen ya da katılamayan öğrencilerimize ise Koç Üniversitesi Yemekhane’de ise ücretsiz yemek hizmeti sağlanacaktır.

Fuar

Etkinliğin bu bölümünde birçok sivil toplum kuruluşu ve dernekler, projelerini ve organizasyonlarını tanıtmak amacıyla stantlarını kuracaklardır. Stant açacak sivil toplum kuruluşlarından bazıları şöyledir: UNESCO, LÖSEV, Uluslararası Af Örgütü, TEGV ve ÇEKÜL. Tüm katılımcılar, stantlara gidip istedikleri kuruluşların görevlileri ile düşüncelerini paylaşma ve sorularını sorma olanağı bulacaktır. Öğrencilerin kişisel olarak ilgilerini hangi sivil toplum kuruluşlarının çektiğini görmeleri açısından önemli bir ortam olacaktır. Eğer katılan kuruluşlar böyle bir olanak sunuyorsa, öğrenciler istedikleri kuruluşa özgeçmişlerini bırakabilecek ya da gönüllü olarak yazılabileceklerdir. Fuar, Koç Üniversitesi Semahat Arsel Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecektir.